Natūralios granatų sultys
Granatai vaisiai, nokinimo vėlyvą rudenį, turintys daug naudingų savybių.Reguliariai vartoja granatų sulčių, jums bus suteikti savo kūną su visa žiemą su reikalingais vitaminais. Granatų, nes grūdų ir baigiant krūmo žievės, visada buvo naudojamas medicinos tikslams.

• vitaminų įvairių grupes, įskaitant B1, B2, E, A, C, PP;
• baltymai, riebalai ir angliavandeniai su optimaliu santykiu;
• dvylikapirštės žarnos opa;
• makroelementų - kalio, kalcio, fosforo, magnio ir natrio;
• mikroelementų - geležies, vario, jodo;
• tanino ir pektinas;
• būtinas ir neesmine amino rūgštys.

Granatos sultys yra viena iš labiausiaijuk reikalaujami šio medžio vaismedžių produktai, tik viename stikle yra 40% vitamino C dienos normos žmogui, be to, sultys yra prisotintos vitaminais A, E, kaliu ir folio rūgštimi.
Ekspertai sako, kad šviežios granatų sultys yra efektyvesnis, nes populiarus žaliosios arbatos arba apelsinų sulčių, blokuoja oksidacijos procesus, lėtėja tam tikrų piktybinių navikų augimą sunaikinti infekciją organizme. Dėl didelio skaičiaus vitaminų, taip pat citrinos rūgšties, obuolių sultys yra nustatytas vitamino trūkumas ir susilpnėjusi imuninė sistema, organizmo susigrąžinti iš ligos.
Antioksidantų dėka, kurie yra granatų sultyse, išvengima pirmalaikio senėjimo ląstelių proceso.Antioksidantai mažina širdies ligų riziką, sunaikinti medžiagas, kurios rezultatas gali kurti Endokrininės, neurologinių arba onkologinėmis ligomis. Reguliariai naudojant granatų sultys padidėja kraujo hemoglobino lygis, dingsta kraujotakos sistemos sutrikimai.
Naudingos granato sulčių savybės nėratik turtingas vitamino sudėtis, bet ir antibakterinis, priešuždegiminis bei antivirusinis poveikis žmogaus organizmui. Gėrimų asortimentas yra gana didelis:


1. Kūno valymas yra viena iš pagrindinių sulčių savybių dėl daugybės antioksidantų turinio.
2. Produktas gali pagerinti kraujotaką arterijose, taip užkertant kelią širdies ligų vystymuisi.
3. Granatų sulčių gijimo savybės paveikia bendrą psichinę žmogaus būklę: natūralus antidepresantas sumažina neigiamų emocijų lygį.
4. Kasdienio gėrimo vartojimas padės sumažinti kraujo spaudimą, kuris yra labai vertingas žmonėms, sergantiems hipertenzija.
5. Granatų sultys apsaugo nuo kalcio nusėdimo kauluose ir sąnariuose.
6. Sumažinti cholesterolio kiekį taip pat yra gėrimas, pagamintas iš rubino grūdų.
7. Padidinkite seksualinį troškimą kasdien sunaudoti granatų sulčių - "meilės vaisius".
8. Produktas gali padidinti hemoglobino kiekį kraujyje ir teigiamai veikti apetitą.
9. Granatos sultys yra naudingos inkstams ir kepenims, nes jos turi diuretikų efektą.
10. 15 rūšių amino rūgščių, iš kurių pusė yra tik mėsoje, todėl geriamasis alus yra nepakeičiamas mikroelementų šaltinis vegetarams.
11. Granatų sultų hemopoetinės savybės yra neįkainojamos, o nėščioms moterims, taip pat praskiestos vandeniu, produktas pašalina toksikozės pasireiškimus.
12. Dispersuojant medžiagų apykaitą, gėrimas iš rubino nukleozės padeda sumažinti svorį.
13. Granatas, kuris yra geras imunostimuliatorius, padidina organizmo atsparumą įvairioms virusinėms ligoms. Be to, sultys gali skalauti su krūtinės angina, pagreitinant išgydymą.
14. Produktas yra naudingas vyrams: jis normalizuoja hormoninį foną, taip užkertant kelią plaukų slinkimui ir alopecijai.

Gaiviai išspaustos granato sultys turi saldžiarūgščio skoniosu sutraukiančių pastabos, jo naudojimas turi būti gyventojai didelių pramoninių miestų, taip pat vietovės su nepalanki ekologinė situacija. Skystas produktas greitai absorbuoja kūną, prisotina jį vitaminais ir kitomis naudingomis medžiagomis. Labai svarbu valgyti granato sultisšvieži, tada jos vaistinės savybės bus labai naudingos. Galų gale, pavyzdžiui, vitaminas C išsiskiria iš produkto 15 minučių. Sultingi koncentratai iš parduotuvės nesukelia pasitikėjimo, nes nesąžiningi verslininkai. Svarbu prisiminti, kad šviežiai išspaustas produktas neigiamai veikia dantų emalį, taigi, geriant gėrimą, nuplaukite burną vandeniu.




Dažniausiai klystama sprendžianti apie sulčių sudėtį


Koks skirtumas tarp sulčių ir glotnučių? Kiek sulčių pakelyje yra cukraus? Kodėl tokia ilga šių produktų galiojimo data? Kada ir kokias sultis turėtume rinktis? Ar vaisių ir daržovių glotnučiai yra natūralūs? Šie ir daugybė kitų klausimų neramina daugybę sveiko gyvenimo būdo entuziastų Lietuvoje. Šiemet „Millward Brown“ instituto vykdytos apklausos metu paaiškėjo, kad lietuviai dažniausiai klysta vertindami sulčių kartoninėse pakuotėse sudėtį.

Šalies gyventojų apklausa atskleidė, kad sultys ir glotnučiai laikomi produktais, į kuriuos papildomai dedama konservantų, dažiklių, dirbtinių aromatų, cukraus ar kitų saldiklių. Didžioji dauguma (89 proc.) šalies gyventojų mano, kad į sultis dedama cukraus ar kitų saldiklių, 90 proc. tiki, kad joms pagaminti yra naudojami konservantai..  Net 92 proc. respondentų natūraliomis laiko tik šviežiai spaustos sultis. Trečdalio (34 proc.) įsitikinimu, natūralios gali būti ir pasterizuotos sultys. . Vartotojai nežino, jog pagal ES direktyvą į jokias 100% sultys negali būti dedama konservantų, dažiklių, dirbtinių aromatų, cukraus ar kitų saldiklių. Šių priedų neturi būti tiek kartoninėje pakuotėje, tiek stiklo ar plastiko taroje laikomose sultyse. Sulčių spalva, skonis ir kvapas turi būti tokie, kaip ir vaisių, iš kurių sultys yra pagamintos“, – mitus griauna gydytoja dietologė Žana Antonovaite.

Ilgą sulčių stovėjimo laiką apsprendžia ne konservantų kiekis, bet pasterizacija ar temperatūra produkto gamybos procese. „Pagal teisės aktus, konservantai negali būti naudojami visose sultyse, parduodamose kartoninėse pakuotėse ar buteliuose. Pasterizacija sunaikina mikroorganizmus ir fermentus, atsakingus už produkto gedimą. Hermetiškai sandari pakuotė apsaugo nuo antrinės taršos“ – sako Žana Antonovaite. Ji taip pat primena, kad pasterizacija – tai natūralus sulčių apdorojimo procesas, panašus į tą, kurį naudojame namie, ruošdami uogienes žiemai. Pasterizacijos procesas nesunaikina sultyse esančių maistinių naudingųjų medžiagų ir vitaminų, nes jis trunka labai trumpai, tam šiandien pasitelkiamos moderniausios technologijos.
Anot dietologės, sultys gali būti tinkamas užkandis net besilaikantiems dietos. 100% sultyse vyrauja natūralus vaisiuose esantis cukrus, todėl jų kaloringumas yra panašus kaip vaisiaus ar daržovės, iš kurių sultys yra pagamintos.

* 2015 m. kovo–balandžio mėnesiais apklausą, kurioje dalyvavo 300 moterų, atliko „Millward Brown“ institutas.


Kaip parduotuvėje išsirinkti sultys?



Anot specialistų, sultys yra tikrų tikriausias maistas. Pavyzdžiui, 200 g apelsinų sulčių turi daugiau kalorijų negu 300 g kavos, vynuogių sultys turi 4 kartus daugiau angliavandenių negu jogurtas, o ananasų sultyse yra 4 kartus daugiau kalcio negu kiaulienoje ir 6 kartus daugiau – negu vištienoje. Tiesa, taip būtų, jei gamintojai nebūtų labai „išradingi“ ir visos sultys parduotuvėje būtų kokybiškos. Taigi į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Spaustos 100% natūralios sultys sveikiausios



Kai teigė Kauno technologijos universiteto Maisto instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Ina Jasutienė, jei vaisiai yra švieži, gerai sunokę, pačios sveikiausios – 100% šviežiai spaustos sultys. Tik šviežiose sultyse išlieka maksimalus veikliųjų medžiagų kiekis. Deja šiandien Lietuvoje sultys iš koncentratų, nektarai , ko gero, didžiausias pasirinkimas. Į pastaruosius papildomai dedama cukraus, gali būti rūgšties, nes kai kurių vaisių sultys be šių priedų nėra skanios. Mažiausiai vaisių ir daugiausiai cukraus turi sulčių gėrimas – vandeniu skiestos sultys.

Beje, jei atidžiai ištyrinėsite užrašus ant pakuotės, pastebėsite, kad į gėrimo sudėtį dažnai dedama ir konservantų bei kitokių priedų. Anot specialistų, nors naudojami maisto priedai laikomi saugiais, jei tik įmanoma, geriau jų vengti.

Savo sveikata besirūpinantiems žmonėms specialistai nepataria rinktis pačių pigiausių natūralių sulčių. Žinia, maisto produkto kaina labai susijusi su jo kokybe. Antras dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – kiek sultyse yra cukraus. Kaip minėta, ypač jo daug – sulčių gėrimuose.Todėl pagal naujausius ES reikalavimus ant pakuotės matomoje vietoje būtina nurodyti, kad produkte yra saldiklių ir cukraus. Arba – kad jų nėra.